Eternal Strands Duyuruldu

2020 yılında faaliyete geçen ve birkaç eski BioWare ile Ubisoft ekibi üyesi tarafından kurulan oyun stüdyosu Yellow Brick Games, Eternal Strands adlı Unreal Engine 5 tabanlı grafiklere sahip aksiyon-macera oyununu duyurdu. Oyun, Shadow of the Colossus’tan bazı unsurlar içeriyor.

Yellow Brick Games Eternal Strands oyununu şöyle tanımlıyor: “Bu 3. şahıs aksiyon-macera oyununda, bir zamanlar güçlü bir ulus olan ve artık uykuda olan Enclave’in gizemlerini açığa çıkararak halkının kültürel yuvasını kurtarmaya kararlı, genç ve korkusuz bir Dokumacı olan Brynn olarak oynuyorsunuz. Dünyanın parçalanmasını önlemek için büyülü yetenekleri güçlü silahlardan oluşan bir cephanelikle harmanlarken, 25 metre yüksekliğindeki tırmanılabilir destansı yaratıklar Arks’la savaşın. Fantastik yaratıklardan oluşan geniş bir listeye karşı savaşlarda çevreyi ve aşırı hava olaylarını avantajınıza kullanın.”

Oyunda, oyuncuların “etkileyici aksiyon-savaş içeren fizik tabanlı sistemler” sayesinde oyun dünyasını bir silah olarak kullanabileceklerinin altı çiziliyor.

Eternal Strands’ın 2025 yılında PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsolları için piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yellow Brick Games’in daha önce Take-Two Interactive’in Özel Bölümü ile bir yayın anlaşması vardı ancak geliştirici artık ilk oyununu kendi kendine yayınlamaya karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x